The Domestics izle
5.8
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.8 /10 (6)
5,7 IMDB Puanı 398 Görüntülenme

The Domestics izle Film izle

İspanya - Amerika ortak yapımı olan Guernica, 2016 yılında vizyona giren bir savaş, aşk ve dram filmi. Filmin yönetmenliğini İspanyol yönetmen ve senaryo yazarı Koldo Serra yapıyor. James D'Arcy, Maria Valverde ve James Davenport'un başrollerini paylaştığı filmin senaryosu ise Barney Cohen ve Carlos ClavijoCobos'un kalemlerinden çıkıyor. Ayrıca, Guernica filmi, 1937 yılında meydana gelen Guernica bombalamasını anlatan ilk uzun metrajlı film olma özelliğini de taşıyor.
Fragman 2 3 4 5 6


The Domestics izle

İspanya – Amerika ortak yapımı olan Guernica, 2016 yılında vizyona giren bir savaş, aşk ve dram filmi. Filmin yönetmenliğini İspanyol yönetmen ve senaryo yazarı Koldo Serra yapıyor. James D’Arcy, Maria Valverde ve James Davenport’un başrollerini paylaştığı filmin senaryosu ise Barney Cohen ve Carlos ClavijoCobos’un kalemlerinden çıkıyor. Ayrıca, Guernica filmi, 1937 yılında meydana gelen Guernica bombalamasını anlatan ilk uzun metrajlı film olma özelliğini de taşıyor.

The Domestics izle

1937 İspanya’sında sınırlar çiziliyor, taraflar seçiliyor ve dünya artık bir daha asla eskiye dönemeyeceği bir yola giriyor. Guernica kasabasının sakinleri iç savaşın gündelik gerçekleriyle yaşamaya çalışırken, bir Amerikalı gazeteci (James D’Arcy) yerel bir basın ofisi denetçisiyle (MariaValverde) günden güne daha da fazlalaşan bağlayıcı sansürlere karşı savaşmak için gizlice güçlerini birleştirir. Fakat, Alman güçleri askeri diktatör Francisco Franco’ya destek vermek için kasabaya saldırmaya başladığında her şey değişir. Basının özgürlüğü hayati bir silah halini alır.
1937 yılında, İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen gerçek olaylardan esinlenilerek senaryosu yazılan film, 1 saat 50 dakikalık uzunluğuyla, günümüze kadar çekilmiş ve Guernica’da yaşanan olayları anlatan en uzun film olarak tarihe geçiyor. Filmin galası 26 Nisan 2016 tarihinde Malaga Film Festivali’nde, Guernica bombalamasının 79 uncu yıldönümünde yapıldı. Film eleştirmenlerince ve izleyenlerce çok beğenilen film, ilgi çekici konusu ve usta oyuncularıyla soluksuz izleniyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?